آزمایش واکسن نسل دوم کووید ۱۹ داوطلبان را جستجو می‌کند


افراد واکسینه شده و تقویت شده علاقه مند به دریافت واکسن های تحقیقاتی اضافی در حال استخدام هستند. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در حال ثبت نام داوطلبان در یک آزمایش تحقیقاتی واکسن نسل دوم کووید ۱۹ هستند.

این مطالعه افراد واکسینه شده و تقویت‌شده با کووید 19 را که علاقه‌مند به دریافت واکسیناسیون تحقیقاتی اضافی علیه SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید 19 می‌شود را جذب می‌کند.

واکسن‌های نسل دوم Gritstone با واکسن‌های موجود فعلی کووید 19 متفاوت هستند. آنها برای ایجاد پاسخ ایمنی به چندین پروتئین SARS-CoV-2، علاوه بر پروتئین اسپایک هدف‌گیری شده توسط واکسن‌هایی که اکنون توسط مدرنا، فایزر یا جانسون و جانسون استفاده می‌شوند، طراحی شده‌اند.

با هدف قرار دادن چندین پروتئین کروناویروس، واکسن‌های تحقیقاتی ممکن است محافظت بیشتری در برابر طیف گسترده‌ای از گونه‌های SARS-CoV-2 ایجاد کنند. کاندید های واکسن توسط Gritstone bio، یک شرکت بیوتکنولوژی که مقر آن در امریویل، کالیفرنیا است، ساخته شده است.

دکتر آنا والد، پروفسور پزشکی، اپیدمیولوژی و پزشکی آزمایشگاهی و آسیب شناسی، گفت: از آنجایی که ویروس SARS-CoV-2 همچنان در حال تغییر است، ما باید واکسن های خود را برای پوشش انواع در حال ظهور و آینده در نظر بگیریم.

دکتر تیا بابو، سرپرست در بخش آلرژی و بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی UW، گفت: ما به دنبال همه افراد سالم علاقه مند هستیم و افراد بالای 60 سال را تشویق می کنیم که درخواست دهند.

برای ثبت نام، شرکت کنندگان باید 18 سال یا بیشتر داشته باشند و حداقل چهار ماه قبل از ثبت نام واکسن کووید 19 واکسینه شده و تقویت شده باشند.

از شرکت کنندگان خواسته می شود که:

  • 7 تا 14 بار یا بیشتر به کلینیک مراجعه حضوری داشته باشید و همچنین در طول دوره مطالعه، یک تا دو بررسی تلفنی با کارکنان مطالعه دریافت کنید.
  • یک یا دو تزریق واکسن تقویتی آزمایشی دریافت کنید.
  • چندین بار خون بدهید تا ببینید آیا واکسن منجر به پاسخ ایمنی شده است یا خیر.
  • تمامی علائم خود را پس از تزریق را اعلام کنید.

انتهای پیام/ دوشنبه 15 فروردین 1401

منابع

MEDPAGE TODAY

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

تحقیقات جدید نشان می دهد که چرا مه مغزی کووید ممکن است ادامه یابد

خود ایمنی و عدم دریافت واکسن کووید

کنترل عفونت های محیطی در مراکز بهداشتی درمانی

ژن درمانی برای هموفیلی سطح یک پروتئین لخته کننده حیاتی را افزایش می دهد

کووید 19 می تواند باعث کوچک شدن مغز و از دست دادن حافظه شود

×