آزمایش پرو برای واکسن چینی سینوفارم کووید 19


وزارت بهداشت پرو می گوید که آزمایش واکسن سینوفارم پس از ایجاد اختلالات عصبی در یک داوطلب، به طور موقت متوقف شد.

پرو – وزارت بهداشت پرو روز شنبه 12 دسامبر 2020 گفت كه پس از ایجاد مشکل در یك شركت كننده، آزمایش واكسن چینی کووید 19 را به حالت تعلیق درآورده است.

وزارت بهداشت گفت كه آزمایشی با حضور 12000 داوطلب برای واكسن سینوفارم چینی به طور موقت متوقف شده است زیرا باید بررسی شود كه آیا این واكسن در آنچه كه به عنوان “یك عارضه جانبی جدی در یكی از شركت كنندگان ” توصیف شده است، ایجاد شده است. انتظار می رفت بررسی ها در روزهای آینده به پایان برسد.

ژرمن مالاگا، یک محقق بهداشت در دانشگاه Cayetano Heredia در لیما، جایی که آزمایش ها در آن در حال انجام است، گفت در یک داوطلب مشکلات عصبی ایجاد شد و در نتیجه در حرکت پاهای خود دچار مشکل شده است. دکتر مالاگا به ایستگاه رادیویی RPP Noticias گفت که وی معتقد نیست که مشکل سلامتی به دلیل واکسن است، اما اطلاعات بیشتری لازم است.

امارات متحده عربی این هفته گزارش خود برای آزمایش واکسن سینوفارم را ارائه داده است که نشان می دهد این واکسن در محافظت از افراد در برابر کووید 19 86٪ موثر است.

ازمایش آنها شامل 31000 نفر بود، اگرچه مقامات اعلام نکردند که برآورد اثربخشی بر اساس تعداد موارد عفونت است. هرچه موارد بیشتر باشد، نتایج قابل اطمینان تر در نظر گرفته می شوند.

واکسن سازان چینی برای تأمین شواهد بالینی مبنی بر کارکرد واکسن های کاندید شده خود پس از اینکه واکسنهای غربی، از جمله واکسن بسیار کار آمد فایزر- بیون تک بسیار موثرشناخته شده است، با فشار روبرو هستند. متخصصان بهداشت عمومی قبل از ارائه شواهد بالینی مستدل، از چین به دلیل اجازه استفاده اضطراری از واکسن های خود انتقاد کرده اند.

سینو فارم واکسن های خود را در آرژانتین، بحرین، مصر، اندونزی، اردن، مراکش و روسیه آزمایش می کند. مصر و اندونزی قبلاً واکسن های اولیه را دریافت کرده اند.

در چین، نزدیک به یک میلیون نفر واکسن سینو فارم را دریافت کرده اند، از جمله کارگران چینی که به خارج از کشور می روند، مقامات دولتی و دانشجویان.

انتهای پیام/ یکشنبه 23 آذر 1399

منابع

The Wall Street Journal

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

امید زیادی به واکسن کووید 19 در ایران وجود دارد

آزمایش واکسن

واکسن مادرنا برای COVID-19

FDA استفاده از اولین واکسن کووید 19 را در ایالات متحده مجاز کرد

×