ایمونوگلوبولین IV Hyperimmune هیچ کمکی در کووید شدید ندارد


یک کارآزمایی تصادفی و نتایج بالینی آن در میان بیماران بستری شده در بیمارستان نشان داد که ایمونوگلوبولین داخل وریدی IV Hyperimmune (hIVIG) اضافه شده به استاندارد مراقبت های بهداشتی بیمار، از جمله رمدسیویر (Veklury)، مبتلا به کووید 19 شدید در بهبود وضعیت بیمار نقشی ندارد.

مارک پولیزوتو و همکارانش گزارش کردند، افرادی که hIVIG دریافت کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کرده بودند، شانس بیشتری برای نتیجه بالینی بهتر در روز هفتم نداشتند. محققان گفتند که نتایج ایمنی ترکیبی بین hIVIG و دارونما در روز 28 مشابه بود.

خطر عوارض جانبی در گیرندگان hIVIG که آنتی بادی مثبت بودند بیشتر و در کسانی که آنتی بادی منفی بودند کمتر بود. تیم پولیزوتو حدس زد که این وضعیت آنتی بادی ممکن است در نتیجه منفی مطالعه آنها نقش داشته باشد.

آنها نوشتند: آنتی بادی درمانی ممکن است برای بیمارانی که قبلاً پاسخ ایمنی ایجاد کرده اند، سودی نداشته باشد. بنابراین، نتیجه صفر به طور کلی می تواند تعادل یک پاسخ مثبت در زیر گروه آنتی بادی منفی و یک پاسخ خنثی یا نامطلوب در زیر گروه آنتی بادی مثبت را منعکس کند.

فائوچی افزود: در تلاش خود برای یافتن درمان‌های ایمن و مؤثر برای کووید 19، امیدوار بودیم که افزودن ضد ویروس hIVIG به رژیم رمدسیویر به سیستم ایمنی بدن برای کمک به سرکوب ویروس در مراحل اولیه بستری شدن در بیمارستان کمک کند. MD، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، که به تامین مالی این مطالعه کمک کرد، در بیانیه ای گفت. متأسفانه، کارآزمایی ITAC نشان داد که این استراتژی ممکن است برای زیرمجموعه خاصی از بیماران مضر باشد.

فائوچی افزود که مطالعات برای آزمایش این درمان در بزرگسالان غیر بستری در اوایل دوره عفونت ادامه دارد.

کارآزمایی مرحله III ITAC در 63 بیمارستان در 11 کشور، از جمله بریتانیا و ایالات متحده، از اکتبر 2020 تا فوریه 2021 انجام شد. شرکت کنندگان شامل بزرگسالانی بودند که با کووید در بیمارستان بستری شده بودند و علائم آن به مدت 12 روز یا کمتر بود. آنها به طور تصادفی 1:1 برای دریافت hIVIG یا دارونما تقسیم شدند.

گروه پولیزوتو به این نتیجه رسیدند: درسی هم برای کووید 19 و هم برای همه‌گیری‌های آینده این است که هیچ مدرکی دال بر اثربخشی پلاسمای افراد بهبود یافته یا hIVIG در بین بیماران بستری در بیمارستان وجود ندارد.

انتهای پیام/ یکشنبه 10 بهمن ماه 1400

منابع

MEDPAGE TODAY

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

سومین دوز واکسن محافظت از سیستم ایمنی در برابر کووید شدید

مثبت شدن تست پس از پشت سر گذاشتن علائم کووید 19

باز کردن کلید ارتباطی کووید 19 و مغز

ساختن یک ضد عفونی کننده ی قوی با استفاده از خاک اره

اشاره یک بررسی ژنتیکی به اختلال بویایی در کووید 19

×