جهش های کووید 19 باعث نگرانی های جهانی می شود


جهش های انجام شده توسط Sars-CoV-2 باعث نگرانی دانشمندان شده است. پرتوریا، آفریقای جنوبی – کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی در دو هفته آینده تشکیل جلسه می دهد و در مورد انواع ویروس کرونا از آفریقای جنوبی و انگلیس بحث می کند که به سرعت در حداقل 50 کشور گسترش یافته و باعث هشدار گسترده ای شده است. انواع تازه شناسایی شده، که به نظر می رسد به طور قابل توجهی آلوده تر از سویه ای است که در چین در سال 2019 ظاهر شد، در حالی است که افزایش تعداد ویروس ها بسیاری از کشورها را مجبور به اجرای قرنطینه جدید می کند.

جهش های انجام شده توسط Sars-CoV-2 باعث ایجاد نگرانی در میان دانشمندانی شده است که قصد دارند در صورت پاسخ به واکسن ها تحقیق کنند. به طور خاص، یک جهش، که در ابتدا در آفریقای جنوبی و از انواع بعدی آن در برزیل و ژاپن کشف شده است، موجب هشدار در بین محققان شده است، که در حال مطالعه بر روی این نوع جهش با نام 501Y.V2  هستند. تا مشخص شود آیا واکسن های فعلی موثر خواهند بود. متخصصان می گویند واکسن ها به احتمال زیاد هنوز در برابر انواع جدید عمل می کنند. مطالعات برای تأیید در حال انجام است، اما این آزمایشات زمان بر است.

دو نوع  کووید 19 جدید در ایالات متحده شناسایی شده است. این برای واکسن ها به چه معناست؟

دو گروه تحقیقاتی مستقل یافته هایی را تأیید کردند که بسیاری از دانشمندان مدت هاست به آن مشکوک هستند: ایالات متحده انواع ویروسی منحصر به فرد  کووید 19 خود را دارند که از سویه های انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است و در هفته های اخیر خبرساز هستند.

محققان مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو دو نوع متمایز و تازه شناسایی شده را اعلام کردند. محققان در دانشگاه ایلینوی جنوبی گفتند که آنها نوعی را یافتند که ممکن است ماه ها پیش ظهور کرده و به سرعت در سراسر ایالت متحده گسترش یابد. این نوع احتمالاً یکی یا مشابه یکی از انواع شناسایی شده توسط محققان اوهایو است.

در حالی که ویروس ها به طور مداوم جهش می یابند، اما این جهش ها ذاتاً خطرناک نیستند، اما کارشناسان هشدار داده اند. آزمایشات علمی بیشتری لازم است تا نشان دهد که آیا انواع تازه شناسایی شده ایالات متحده بیشتر قابل انتقال است، کشنده تر است یا ممکن است بر واکسن تأثیر بگذارد.

محققان پیش بینی کردند که حتی بیشتر دانشمندان در هفته های آینده می توانند انواع بیشتری از سویه های جدید را شناسایی کنند. دکتر آنجلا راسموسن، یک ویروس شناس و دانشمند علوم تحقیقات در مرکز عفونت و مصونیت در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا گفت: “این باید یک زنگ خطر برای ما باشد که ما به اندازه کافی نظارت ژنومی را انجام نمی دهیم .” از زمان ظهور انواع جدید در سراسر کره زمین، این ترس وجود دارد که باعث بیماری و مرگ و میر شدیدتر، انتقال بیشتر و بی اثر بودن واکسن ها شود. این ابتدا با انواع مشخص شده از انگلیس و سپس آفریقای جنوبی آغاز شد، که تصور می شود هر دو انتقال پذیرتر هستند اما کشنده نیستند. طبق تحقیقات بسیار اولیه، بعید است که واکسن های فعلی را تضعیف کنند.

انتهای پیام/ شنبه 27 دی 1399

منابع

abc News

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می دهیم

کرونا ویروس جهش پیدا کرده است. این برای ما به چه معناست؟

واکسن فایزر کووید 19 احتمالاً در برابر انواع جدید ویروس کار می کند

FDA استفاده از اولین واکسن کووید 19 را در ایالات متحده مجاز کرد

واکسن سینوواک چینی بسیار کمتر از آنچه در ابتدا در برزیل ادعا شده بود، موثر بود

×