داده های جدید نشان می دهد افرادی که واکسن مادرنا را تزریق کرده اند 3 ماه بعد هنوز آنتی بادی دارند


این داده ها از تعداد کمی از شرکت کنندگان فاز 1 به دست آمده است. بر اساس اطلاعات جدیدی که در مجله معتبر پزشکی New England منتشر شده است، افرادی که با واکسن مادرنا واکسینه شده اند هنوز سه ماه پس از دریافت دوز دوم آنتی بادی بالایی دارند.

دکتر تال زاکس، مدیر ارشد پزشکی مادرنا، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “این داده ها برای ما خوشبینی بیشتری ایجاد می کند تا انتظار داشته باشیم که سطح بالای کارآیی توسط mRNA-1273 برای جلوگیری از بیماری کووید 19 نشان داده شده است، با دوام باشد.”

واکسن مادرنا قبلاً نشان داده است که بیش از 94٪ در آزمایش فاز 3 موثر است، اما این نتایج فقط نشان می دهد که واکسن تقریباً برای دو ماه پس از دریافت آخرین دوز ایمن و موثر است.

واکسن مادرنا می تواند توسط سازمان غذا و دارو در اواخر این ماه بر اساس نتایج عالی آن تایید شود.

اما اطلاعات منتشر شده امیدوار کننده است زیرا متخصصان واکسن هنوز درک درستی از مدت زمان کارایی واکسن که شما را در برابر عفونت محافظت می کند، ندارند.

داده های روز پنجشنبه توسط داوطلبان از آزمایش مرحله 1 مادرنا تهیه شده است. محققان پس از انتشار نتایج اولیه برگه هایی را برای آنها اختصاص دادند و با گذشت زمان میزان آنتی بادی در خون آنها را اندازه گیری کردند.

سه ماه پس از دریافت دوز دوم، 34 بزرگسال سالم هنوز دارای سطح نسبتاً بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده- یکی از ابزارهای سیستم ایمنی بدن شما برای مبارزه با ویروس- هستند

سطح آنتی بادی کمی کاهش داشته و احتمال افت آن در داوطلبان مسن بیشتر است. اما به طور کلی، محققان گفتند که نتایج دلگرم کننده است.

دکتر کارلوس دل ریو، استاد پزشکی و بهداشت جهانی در دانشگاه اموری گفت: “این یک خبر فوق العاده و بسیار اطمینان آور است.” دل ریو یافته ها را “بسیار مهم” توصیف کرد و شواهد دیگری نیز در مورد “واکسن نه تنها موثر بلکه با دوام است” گفت.

انتهای پیام/ شنبه 15 آذر 1399

منابع

abc News

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

FDA مجوز استفاده اضطراری از درمان کووید 19 را که به ترامپ داده شده است اعطا می کند

واکسن مادرنا برای COVID-19

×