دستورالعمل جدید CDC برای جلوگیری از انتشار عفونت در مدارس


CDC دستورالعملی را برای جلوگیری از شیوع عفونت در مدارس برای حفظ سلامت و یادگیری کودکان منتشر می کند.

CDC راهنمای تلفیقی و مبتنی بر شواهد را برای جلوگیری از گسترش عفونت در مدارس منتشر کرد. این راهنما شامل اقدامات روزمره ای است که مدارس می توانند برای جلوگیری و کنترل شیوع ویروس های تنفسی و معده، مانند آنفولانزا و نورو ویروس، و بیماری های باکتریایی مانند گلودرد استرپتوکوکی انجام دهند. این دستورالعمل برای به حداکثر رساندن حضور در مدرسه و مزایای آن برای همه دانش‌آموزان و همچنین جلوگیری از گسترش بیماری‌های عفونی طراحی شده است. حضور در مدرسه فواید بسیاری دارد، از جمله یادگیری مداوم و رشد اجتماعی و عاطفی.

این راهنما برای بررسی برای سال تحصیلی 2024 – 2025 منتشر شده است. از آنجایی که مدیران مدارس سال تحصیلی جاری را تمام می‌کنند و برای سال تحصیلی جدید در پاییز برنامه‌ریزی می‌کنند، CDC اکنون راهنمایی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که می‌تواند بخشی از آمادگی‌های بازگشت به مدرسه باشد.

استراتژی‌های موجود در راهنمای جدید مبتنی بر تحقیقات و تخصص CDC است که از دهه‌ها کار برای جلوگیری از انتقال بیماری در محیط‌های مدرسه به دست آمده است. آنها عبارتند از:

  • شستن صحیح دست ها و آداب تنفسی را آموزش داده و تقویت کنید.                                              
  • با بهبود تهویه مدارس برای هوای پاک گام بردارید. مدارس باید هنگام بازسازی یا ساخت و ساز ساختمان جدید برای بهینه سازی هوای پاک، بهبود و طراحی تهویه را در نظر بگیرند.
  • در صورت لزوم تمیز، پاکسازی و ضدعفونی کنید.
  • ترویج واکسیناسیون برای دانش آموزان و کارکنان.

هنگامی که کودکان یا کارکنان بیمار می شوند، راهبردهای دیگری وجود دارد که مدارس می توانند برای کمک به کاهش سرعت گسترش بیماری های عفونی انجام دهند، از جمله:

  • از کارکنان و دانش آموزان بخواهید در هنگام بیماری در خانه بمانند. این راهنمایی روشن می‌کند که چه علائم خاصی نیاز به ماندن در خانه دارد.
  • در صورت لزوم، کارکنان مدرسه که از کودکان بیمار مراقبت می کنند، از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) استفاده کنند.
  • شستن دست ها، آداب تنفسی، تمیز کردن و ضد عفونی کردن همچنان مهم هستند.

اگر فعالیت بیماری افزایش یابد، مدارس می توانند اجرای استراتژی های اضافی را به عنوان بخشی از رویکرد لایه ای برای پیشگیری در نظر بگیرند. این راهبردهای اضافی به ملاحظات مختلفی بستگی دارد، اما شامل اقداماتی مانند: پوشیدن ماسک، افزایش فضا و فاصله بین دانش‌آموزان و استفاده از گروه‌ها، انجام غربالگری بیماری و آزمایش برای غربالگری بیماری است.

انتهای پیام/ سه شنبه 8 خرداد 1403

منابع

Centers for Disease Control and Prevention

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

راهنمای جدید کاهش عفونت‌های جریان خون ناشی از استفاده از کاتتر

WHO استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها را در بیماران بستری با کووید 19 گزارش می دهد

داروهای سرطان ممکن است درمان سل را بهبود بخشد

کلاس جدیدی از آنتی بیوتیک ها

رژیم غذایی و کمک به مدیریت کووید طولانی مدت

×