CDC می گوید، پوشیدن دو لایه ماسک می تواند تا 92٪ محافظت ایجاد کند


داده های جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نشان می دهد که پوشاندن دو ماسک می تواند به طور قابل توجهی محافظت را بهبود بخشد.

محققان دریافتند که قرار دادن ماسک پارچه ای روی ماسک پزشکی، مانند ماسک جراحی آبی یکبار مصرف، می تواند 92.5٪ از ورود ذرات بالقوه عفونی با ایجاد یک سد محکم تر و از بین بردن نفوذپذیری، جلوگیری کند.

دکتر روچل والنسکی، مدیر CDC، در جلسه توجیهی گفت: این داده های تجربی توصیه های قبلی CDC را تقویت می کند که هر فرد 2 ساله یا بالاتر باید در مکان های عمومی و اطراف کسانی که در خانه با شما زندگی نمی کنند، ماسک داشته باشد.

والنسكی گفت: “ما همچنان توصیه می كنیم كه ماسک ها باید دو یا چند لایه باشند، بینی و دهان شما را كاملاً بپوشانند و به خوبی در كنار بینی و كنار صورت قرار بگیرند.”

ماسک های پزشکی مانند ماسک های جراحی آبی که معمولاً دیده می شوند، به طور ایمن بر روی صورت قرار نمی گیرند و شکاف ایجاد می کنند و باعث می شوند هوای فیلتر نشده خارج شود. یک ماسک پارچه ای نصب شده می تواند به عنوان یک سد قوی عمل کند و ماسک طبی شل را در جای خود بر روی صورت محکم کند. این امر با جلوگیری از نشت هوا و ذرات فیلتر نشده و محافظت بهتر از پوشنده و اطرافیان، محافظت را بهبود می بخشد.

انتهای پیام/ پنج شنبه 23 بهمن 1399

منابع

Centers for Disease Control and Prevention (CDC)- Your Guide to Masks

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

استفاده از مدل واکسن آنفلوانزا برای تنظیم واکسن های ویروس کرونا توسط FDA

واکسن آسترازنکا: چرا استرالیا با سویه کووید 19 آفریقای جنوبی پیش می رود

آغاز واکسیناسیون با واکسن روسی Sputnik V در ایران

FDA مجوز استفاده اضطراری را برای پلاسمای افراد بهبود یافته به روز می کند

واکسن Sputnik V روسیه 91.6٪ در برابر کووید 19 موثر است

×