CDC واکنش های آلرژیک واکسن کووید 19 را به عنوان عارضه جانبی تأیید کرد


CDC اعلام کرد که از واکنش های شدید آلرژیک به واکسن کووید 19 مطلع شده است، و توصیه می کند اگر فردی تا به حال واکنش آلرژیک شدید نسبت به هر ماده ای داشته است، آنها نباید این واکسن خاص را دریافت کنید. “

این بدان معنا نیست که همه افراد مبتلا به آلرژی بد از داشتن آن منع می شوند.

CDC در وب سایت خود نوشت: ” توصیه می کند افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک شدید ندارند و یا واکنش آلرژیک آنها به واکسن ها یا داروهای تزریقی مرتبط نیست- مانند آلرژی به غذا، حیوانات خانگی، سم، محیط یا لاتکس – هنوز هم واکسینه شوند.”

افرادی که سابقه آلرژی به داروهای خوراکی یا سابقه خانوادگی واکنش های شدید آلرژیک دارند یا ممکن است حساسیت خفیف تری به واکسن ها داشته باشند (بدون آنافیلاکسی)- می توانند هنوز هم واکسینه شوند.”

اگر واکنش آلرژیک شدیدی به واکسن های دیگر داشته اید، CDC  توصیه می کند با پزشک خود مشورت کنید که آیا باید واکسن کووید 19 را استفاده کنید یا خیر.

با وجود هشدار جدید، واکنش های جانبی به واکسن بسیار نادر بوده است، زیرا از 272000 فرد دریافت کننده واکسن فقط شش واکنش آلرژیک ثبت شده است.

هر شش واکنش آلرژیک در محدوده توصیه شده رخ داده است که برای افراد با سابقه واکنش های آلرژیک شدید 30 دقیقه و برای دیگران 15 دقیقه است.

بیمارستان منطقه ای بارتلت در جونو، آلاسکا، این هفته گزارش داد که تقریباً 10 دقیقه پس از تزریق واکسن، دو کارمند واکنش آلرژیک داشته اند.

انتهای پیام/ دوشنبه 1 دی 1399

منابع

Centers for Disease Control and Prevention (CDC

Fox6Now-News

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

واکسن فایزر COVID-19

ارتباط بین گروه خونی و کووید 19

توصیه های استفاده از ماسک ارائه شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)

بریتانیا نسبت به واکنش آلرژی واکسن فایزر- بیون تک هشدار می دهد

×