FDA دوز درمان پیشگیرانه کووید را به دلیل زیر سویه های Omicron افزایش می دهد


FDA اعلام کرد که ممکن است برای جلوگیری از دیگر زیر سویه های Omicron از جمله BA.1 و BA.1.1 دوز اولیه بالاتر از آنتی بادی مونوکلونال ترکیبی tixagevimab-cilgavimab (Evusheld) مورد نیاز باشد. رژیم درمانی دوز این دارو ممکن است تغییر کند.

آژانس مجوز استفاده اضطراری (EUA) را برای افزایش دوز اولیه از تزریق 150 میلی گرم دارو به تزریق 300 میلی گرم از هر دارو، ارائه کرد. این درمان به عنوان پیشگیری کننده ای از ابتلا به کووید شدید برای افراد 12 ساله و بالاتر که به طور متوسط یا شدید دچار نقص ایمنی هستند و ممکن است پاسخ کافی به واکسیناسیون کووید نداشته باشند یا افرادی که به اجزای واکسن آلرژی دارند استفاده می شود.

FDA گفت: داده‌های موجود نشان می‌دهد که دوز بالاتر Evusheld ممکن است احتمال بیشتری برای جلوگیری از ابتلا به کووید 19 Omicron زیرشاخه‌های BA.1 و BA.1.1 نسبت به دوز مجاز اولیه Evusheld داشته باشد.

این آژانس افزود: بیمارانی که دوزهای 150 میلی گرمی دریافت کرده اند باید در اسرع وقت دوزهای 150 میلی گرمی اضافی از هر دارو را دریافت کنند. رژیم درمانی اولیه، که در دسامبر گذشته مجاز شد، قرار بود یک دوز از هر دارو هر 6 ماه یکبار باشد، اما FDA اشاره کرد که حتی ممکن است در آینده، حتی تا 3 ماه، تغییر کند.

مدت حفاظت ارائه شده توسط Evusheld ممکن است به اندازه ای نباشد که در کارآزمایی بالینی نشان داده شده است که از مجوز اولیه دارو پشتیبانی می کند، زیرا داده های کارآزمایی بالینی مربوط به دوره زمانی قبل از ظهور زیرمجموعه های BA.1 و BA.1.1 هستند.

آنها خاطرنشان کردند که انتظار می رود این درمان فعالیت خنثی کننده گی بیشتری در برابر BA.2 داشته باشد، اما از آنجایی که مشخص نیست کدام نوع فرعی در ایالات متحده غالب خواهد شد، زمان توصیه شده برای تکرار دوز در حال حاضر ارائه نمی شود.

شنبه 6 اسفند 1400

منابع

MEDPAGE TODAY

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

Sotrovimab عضلانی مسیر دیگری را برای درمان کووید ارائه می دهد

کووید همه چیز را در بارداری بدتر می کند

FDA آنتی بادی جدید مونوکلونال را برای درمان Omicron تایید می کند

استراتژی دوز تقویت کننده «مخلوط و تطبیق» ایمن و مؤثر است

رقابت داروهای آلزایمر با FDA

×