FDA واکسن Abrysvo را برای افراد باردار برای جلوگیری از RSV در نوزادان تایید کرد.


سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) واکسن Abrysvo (Respiratory Syncytial Virus Vaccine)، اولین واکسن مورد تایید برای استفاده در افراد باردار برای جلوگیری از بیماری های دستگاه تنفسی تحتانی (LRTD) و LRTD شدید ناشی از ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV) را تایید کرد. Abrysvo برای استفاده در هفته های 32 تا 36 بارداری تایید شده است. این واکسن به صورت تزریق تک دوز در عضله تجویز می شود. FDA در ماه می Abrysvo را برای پیشگیری از LRTD ناشی از RSV در افراد 60 سال و بالاتر نیز تایید کرد.

پیتر مارکس، دکتر، مدیر مرکز ارزیابی بیولوژیکی و بیولوژیک سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت: RSV یک علت شایع بیماری در کودکان است و نوزادان از جمله افرادی هستند که در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید هستند که می تواند منجر به بستری شدن در بیمارستان شود.این تاییدیه گزینه ای را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و افراد باردار فراهم می کند تا از نوزادان در برابر این بیماری بالقوه تهدید کننده زندگی محافظت کنند.

RSV یک ویروس بسیار مسری است که باعث عفونت های تنفسی در افراد در تمام گروه های سنی می شود. این شایع ترین علت بیماری دستگاه تنفسی تحتانی در نوزادان در سراسر جهان است. در اکثر مناطق ایالات متحده، گردش RSV فصلی است، معمولاً در پاییز شروع می شود و در زمستان به اوج خود می رسد. این ویروس به ویژه در کودکان شایع است و بیشتر افراد می توانند انتظار داشته باشند که تا سن دو سالگی به RSV آلوده شوند. در حالی که RSV اغلب باعث علائم سرماخوردگی در نوزادان و کودکان خردسال می شود، همچنین می تواند منجر به LRTD جدی مانند ذات الریه و برونشیولیت (تورم راه های هوایی کوچک در ریه ها) شود. در نوزادان و کودکان، خطر ابتلا به LRTD مرتبط با RSV در سال اول زندگی بالاتر است و علن اصلی بستری شدن نوزادان است.

انتهای پیام/ یکشنبه 5 شهریور 1402

منابع

Healthcare Purchasing News

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV)

چرا علائم غیر معمول در آخرین موارد آبله میمون وجود دارد؟

آنچه پزشکان باید در مورد آبله میمون بدانند

تهیه و بسته بندی وسایل

تمیز کردن استریلایزر

×