Sotrovimab عضلانی مسیر دیگری را برای درمان کووید ارائه می دهد

به گفته یک محقق، تجویز آنتی بادی مونوکلونال Sotrovimab به صورت عضلانی همتراز با روش داخل وریدی (IV) برای بیماران مبتلا به کووید بود.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنفرانس مجازی رتروویروس‌ها و عفونت‌های فرصت‌طلب (CROI) گفت که ایمنی برای تزریق داخل عضلانی و تزریق IV Sotrovimab، بدون عوارض جانبی جدی مرتبط با درمان (AE) قابل مقایسه است.

Sotrovimab، که مجوز استفاده اضطراری را در می 2021 دریافت کرد، تنها آنتی بادی مونوکلونال بود که به دلیل وجود شواهدی مبنی بر فعالیت علیه Omicron، توسط دستورالعمل‌های NIH COVID برای بیماران مبتلا به کووید در معرض خطر توصیه شد.

کوهلی همچنین خاطرنشان کرد که آزمایش‌های آزمایشگاهی با فعالیت شبه ویروس نشان دادند که Sotrovimab در برابر جهش BA.2 نیز فعال است.

در حالی که در حال حاضر فقط به عنوان تزریق IV در دسترس است، کوهلی گفت که تجویز عضلانی Sotrovimab می تواند نیاز پزشکی برآورده نشده قابل توجهی را برآورده کند، زیرا به بیمارانی که نیاز به درمان فوری دارند، امکان دسترسی بیشتری را به درمان می دهد.

او افزود که این روش تجویز عضلانی در مقایسه با تزریق IV به زیرساخت‌های کمتری نیاز دارد و پتانسیل آن را دارد که در محیط‌های بالینی، درمانگاه ها و داروخانه‌های خرده‌فروشی در دسترس باشد.

بیماران دو تزریق عضلانی Sotrovimab در عضله دورسوگلوتئال دریافت کردند و تنها یک درجه 3 AE (حساسیت) وجود داشت و بقیه درجه 1 یا 2 بودند.

زمانی که از او پرسیده شد که آیا سوروویماب عضلانی پتانسیل تجویز خودسرانه را دارد یا خیر، کوهلی پاسخ داد که فرمول‌های مختلفی از این دارو در غلظت‌های مختلف در حال تولید است «بنابراین می‌توان از این دارو در تزریق های عضلانی استفاده کرد.

کوهلی گفت: در حال حاضر، مطمئناً این یک داروی درمانی است، اما آزمایشات پیشگیری در راه است و ما از دیدن این داده های حاصل از آن هیجان زده هستیم.

انتهای پیام/ چهارشنبه 4 اسفند 1400

منابع

MEDPAGE TODAY

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

کووید همه چیز را در بارداری بدتر می کند

FDA آنتی بادی جدید مونوکلونال را برای درمان Omicron تایید می کند

استراتژی دوز تقویت کننده «مخلوط و تطبیق» ایمن و مؤثر است

رقابت داروهای آلزایمر با FDA

جزئیات مطالعه تغییرات در پروتئین اسپایک Omicron

×