FDA داروی ضد افسردگی ارزان را برای درمان زودرس کووید رد می کند


FDA درخواست مجوز استفاده اضطراری (EUA) برای استفاده از مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین فلووکسامین برای درمان کووید 19 را رد کرد.

آژانس در خلاصه‌ای از تصمیم خود و پیوست تجزیه و تحلیل دقیق شواهد رد، این آژانس خاطرنشان کرد که داده‌ها برای نتیجه‌گیری که فلووکسامین ممکن است در درمان بیماران غیر بستری مبتلا به کووید 19 برای جلوگیری از پیشرفت بیماری، بیماری شدید و/یا بستری شدن در بیمارستان مؤثر باشد، کافی نیست.

دیوید بولور، پزشک بیماری‌های عفونی و محقق در دانشگاه مینه‌سوتا، استدلال کرد که مجوز EUA به بیماران بیشتری اجازه می‌دهد تا از داروهای ضد افسردگی کم‌هزینه برای درمان زودرس کووید استفاده کنند.

در بسیاری از موارد، پزشکان می توانند در صورت تمایل، دارو را بدون برچسب برای بیماران تجویز کنند. اما کارولین برامانت، که کارآزمایی فلووکسامین را رهبری کرد، گفت که اگر FDA آن را به طور خاص برای کووید 19 مجاز کند، ممکن است ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تمایل بیشتری به تجویز آن داشته باشند.

آژانس همچنین بیان کرد که مکانیسمی که فلووکسامین با آن کار می کند هنوز به خوبی مشخص نشده است و رژیم دوز مطلوب دارو نامشخص است.

بولور همچنین خاطرنشان کرد که مولنوپیراویر اثری به اندازه فلووکسامین دارد و همچنان برای استفاده اضطراری مجاز است.

انتهای پیام/ چهارشنبه 4 خرداد 1401

منابع

MEDPAGE TODAY

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

آخرین اخبار خوب و بد در مورد داروهای کووید 19

بیشتر انتقال کووید هنوز بدون علامت است

برخی از همسترها به شدت مستعد ابتلا به کووید 19 هستند

زیر سویه BA.2.12.1: نگران کننده است، اما نیازی به وحشت نیست

ترکیب آنتی بادی کووید توانایی پیشگیری خود را ثابت می کند

×